Moje sprzęciki

Moje sprzęciki czyli urządzenia, które pomagają mi w codziennym życiu. Które sprawiają iż jestem bardziej samodzielny i nie wołam za każdym razem, gdy czegoś potrzebuję ;)

  • Pierwszym i najistotniejszym jest dla mnie wózek elektryczny, który steruję brodą. Daje mi on całkowite poczucie samodzielności, mogę nim sam wszędzie dojechać, wyjechać na spacer,  nie obciążając przy tym nikogo ,wystarczy tylko wsadzić mnie na wózek (siostry już to opanowały do perfekcji ;) ) i mogę śmigać gdzie chcę ;) Wózek ma już 10 lat i sprawuje się na szczęście bezawaryjnie (dwa lata temu wymieniłem tylko baterie i zmieniłem wygląd wymieniając tapicerkę) – w końcu ile można jednym i tym samym wozem śmigać ;)

Obraz 111

Stary, zasłużony wózek przeszedł na emeryturę ;) Wykorzystuję go, gdy jeżdżę po domu, lub korzystam z łazienki.

Mojego staruszka zastąpił nowy wehikuł :) , który pokonuje długie trasy i spełnia wszystkie wymagania osoby niepełnosprawnej.

Przeczytacie o nim tu : http://www.mariuszharasny.pl/?p=61

Obraz 1489

  • Drugim bez wątpienia niezastąpionym sprzętem jest łóżko elektryczne, tak bardzo potrzebne osobom wymagającym długotrwałej opieki w warunkach domowych. Dzięki wielu funkcjom (zgięcia zagłówka oraz podnóżka) poprawia się nie tylko komfort samego leżenia, ale dodatkowo ułatwia wszelkie prace pielęgnacyjne związane z opieką. Dzięki zastosowaniu szeregu usprawnień nie muszę już tak bardzo obciążać tym mamy.

DSCF0521

  • Trzecim jest komputer i urządzenie dodatkowe SMARTnav AT 4, dzięki któremu mogę sam go obsługiwać. Komputer Zn i monitor zamontowany mam na uchwycie wykonanym przez mojego kuzyna Marcina. Zarówno dla mnie jak i dla mamy jest to świetne rozwiązanie – wystarczy odsunąć monitor na ścianę i jest ok. Nie trzeba nic przenosić czy przestawiać.

P1060772

 

Najpierw obsługiwałem komputer urządzeniem na dmuchnięcie ….. ale to rozwiązanie było dobre tylko gdy siedziałem na wózku. Gdy leżałem nie  zdawało egzaminu :( Drogą poszukiwań udało mi się znaleźć firmę Harpo, która posiada taki oto sprzęt;)
smartnav4-front

Pewnie zastanawiacie się jak to działa? Już tłumaczę ;)

Do monitora podłączam uchwyt do komórki, którą podłączam do komputera przez usb. Za pomocą programu PC-Suite, który „przerzuca” mi zawartość komórki na ekran monitora mogę sam wysyłać smsy, odbierać połączenia, wybierać do kogo chce zadzwonić. Bardzo przydatne urządzenie ;) I niech mi ktoś powie, że mając niesprawne ręce nie można używać telefonu – otóż jak widzicie można :)
Obraz 206

A tu kolejny gadżecik – wykonanie kuzyn Krzysiek :) Nie mogąc przełączyć kanałów w TV wymyśliłem bardzo przydatny uchwyt. Nie będę Wam tłumaczył co i jak ;) Sami zobaczcie na zdjęciach poniżej :)
Obraz 246

Obraz 241

  • I takim ostatnim, ale istotnym urządzeniem jest podnośnik transportowo-kąpielowy, który przeznaczony jest do pielęgnacji osób niepełnosprawnych. Taki podnośnik to duże ułatwienie podczas kąpieli, ale też duże odciążenie od wysiłku fizycznego osoby sprawującej nade mną bezpośrednią opiekę.

'6ecbdd6ec859d284dc13885a37ce8d81.jpg'

This entry was posted in Zainteresowania. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz