Wiosna 2014

167357_wiosna_laka_kwitnace_drzewa_przebijajace_swiatloABY DO WIOSNY – słowa te towarzyszą mi praktycznie przez cały rok. Powtarzam je często, tak często aż najpiękniejsza pora roku zapuka do mych drzwi. Nie potrzebuje specjalnego zaproszenia, wie jak bardzo na nią czekam…

I kiedy ostatkiem sił, stęskniony, spragniony życia wołam – ona przychodzi…

Złote promienie słońca oświetlają szare dni. Słonko przygrzewa coraz mocniej i mocniej… Lasy i łąki budzą się do życia. Polne kwiaty na łąkach, kwitnące owocowe drzewka w sadzie, wiosenne krajobrazy… motyl zachwycający delikatnością i ptaki, które swoim śpiewem budzą umysły do życia….

Gdy patrzę na przyrodę to wydaje mi się że to wszystko co widzę jest jak piękny sen, i boję się otworzyć oczy, aby marzenia nie prysły. Ale one są i dają mi niebywałą energię do życia.

Niesamowita moc słonka ładuje moje życiowe akumulatory, daje chęci do życia, do działania, do  wyjazdów. Powiew wiatru, łyk świeżo zaczerpniętego powietrza za każdym razem smakuje inaczej – lepiej.  Wszystko wygląda zupełnie inaczej, i świat i ludzie.

Wiosna – piękna i pachnącą dająca Życie.

Wiosna – to dla mnie los wygrany na loterii, los który sprawia że wszystko jest piękne… I powiem Wam, że aż szkoda wieczorami wracać do domu … a w snach … tańczę dla Was w porannej mgle z rosą na stopach, całkiem boso… A może to Wy zatańczycie dla mnie….?

Radość – ta którą czerpię ze słonecznych, pięknych, pachnących ,zielonych dni jest nie do opisania. Nie umiem wyrazić słowami jak bardzo raduje się moje serce. Słowami może nie, ale może uda mi się wyrazić ją fotkami ;)

IDZIE WIOSNA

Pada ciepły deszczyk,
Miłe grzeje słonko,
Ale jeszcze nocą
Zimno jest jabłonkom
Już nad rowem rośnie
Trawa niby szczotka,
A pod płotem pierwsza
Zakwitła stokrotka
Idzie wiosna, idzie,
Widać ją z daleka
A w mieście i na wsi
Każdy na nią czeka.

_DSC0586 (1024x685)_DSC0534 (1024x685)

_DSC0594 (1024x685) _DSC0614 (1024x685) _DSC0618 (1024x685) _DSC0622 (1024x685) _DSC0660 (1024x685) _DSC0669 (1024x685) _DSC0676 (1024x685) DSC_0456 (1024x685) DSC_0465 (1024x685) DSC_0469 (1024x685) DSC_0473 (1024x685) DSC_0600

2014-04-27-027 (768x1024)

This entry was posted in Mój blog. Bookmark the permalink.

5 Responses to Wiosna 2014

 1. Hania says:

  Zdjęcia super!!! Towarzycho wyrażnie poczuło wiosnę. Ciekawa jestem jaką zagadkę zadałeś zebranym wokół Ciebie ludziom (na pierwszym zdjęciu )??? :D Zgodnie przybrali podobną pozę :) Miło Cię oglądać i Twoją Rodzinkę. Tylko Wojtuś mały, choć już duży :D Bartoszek to już Bartosz. A ten młodzieniec koło Ciebie, czyżby Łukaszek??? Renia,Ola. Wywiało mi z głowy imię mamy Wojtusia :D Piękne, znane mi widoki. Oj Harnasku, jak dobrze mieć wokół siebe taką Rodzinkę. Pozdrawiam wszystkich serdecznie ,na czele z Mamą i Babcią. Aha, wuja również :D

 2. Kasia says:

  Kochany Harnasiu,
  a ja bym rzec mogła, ze to wiosna czerpie od ciebie tę radość!!!
  Poza tym, wiosna zaszczyca nas swymi wdziękami tylko przez chwilę, za to Ty, przez cały rok rozdajesz nadzieję i uśmiech! Niestraszny ci mróz i słota, bo u Ciebie ZAWSZE świeci słonko. Nawet jeśli ktoś wtargnie w zabłoconych butach, zalany deszczem, zmarznięty… wystarczy chwilka z Tobą, by poczuć rozchodzące się ciepło…
  by poczuć że życie jest piękne!

 3. Hania says:

  Naplotkowała sosna
  Że już się zbliża wiosna.
  Kret skrzywił się ponuro:
  -Przyjedzie pewno furą…
  Jeż się najeżył srodze:
  -Raczej na hulajnodze.
  Wąż syknął :-Ja nie wierzę,
  Przyjedzie na rowerze.
  Kos gwizdnął:-Wiem coś o tym,
  Przyleci samolotem.
  -Skąd znowu–rzekła sroka-
  Ja z niej nie spuszczam oka
  I w zeszłym roku w maju
  Widziałam ją w tramwaju.
  -nieprawda! Wiosna zwykle
  Przjeżdża motocyklem.
  -A ja wam dowiodę,
  Że właśnie samochodem.
  -Nieprawda bo w karecie!
  W karecie? Cóż pan plecie?
  Oświadczyć mogę krótko,
  Że płynie właśnie łódką!
  A wiosna przyszła pieszo .
  Już kwiatki za nią spieszą,
  Już trawy przed nią rosną
  I szumią–Witaj wiosno.!

 4. Ania T says:

  Ach ta wiosna :)
  Budząca wszystko do życia WIOSNA – piękna i radosna :) Wzbudza sympatię niezwykłym urokiem kwiatów o bajkowych kolorach i dużym słońcem namalowanym na błękitnym niebie. Zielone robią się marzenia, znów powietrze ma zapach wiosny, a w sercu ciągle maj… Wszystko budzi się na nowo, a kolor zielony ma tysiące odcieni :)
  Przeżyłam już …. trochę takich wiosen i każdego roku zaskakuje mnie ta najpiękniejsza z pór roku coraz bardziej swoją niesamowitą i niezliczoną paleta barw :)

  Harnaśku dziękuję za taki obraz wiosny, za wiosnę widzianą Twoimi oczami :) i za zdjęcia, które sprawiają że na twarzy pojawia się uśmiech – wiosenny uśmiech :)

 5. Ania T says:

  „Wiosna – a z nią … wiosenne porządki w sercu … wyrzucanie zasuszonych kwiatów bolesnych wspomnień, by łąka nowej nadziei mogła znów się zazielenić, dając miejsce kiełkującym marzeniom…”

Dodaj komentarz